F FEMEСучасна жінка: суспільство і права

Пакистан: 78 поліцейських відсторонили через зґвалтування дівчини з інвалідністю

·317 слівредакція
Пакистан: 78 поліцейських відсторонили через зґвалтування дівчини з інвалідністю

У Лахорі весь персонал поліцейського відділку — 78 осіб — відсторонили від служби після заяви 20-річної дівчини з інвалідністю про зґвалтування. Що відомо про цю справу та як реагують на такі випадки?

У Пакистані 78 працівників поліцейського відділку Газіабад у Лахорі відсторонили від роботи після того, як 20-річна дівчина з інвалідністю звинуватила помічника молодшого інспектора у зґвалтуванні. Підозрюваного вже заарештовано, проти нього відкрито кримінальне провадження.

За словами потерпілої, насильство сталося просто на території відділку в неділю, 2 серпня. Під час слідчих дій дівчина впізнала нападника та точно вказала кімнату, куди він її привів.

Заступник начальника поліції Лахора Файсал Камран пояснив, що відсторонення всього персоналу — це не покарання, а стандартна процедура. Згідно з правилами, кожен поліцейський має повідомляти про правопорушення у відділку, але ніхто цього не зробив.

«Мені прикро, що ніхто з них не потурбувався запитати, чому помічник молодшого інспектора привіз дівчину до поліцейського відділку за відсутності жіночого персоналу. Я відсторонив усіх 78 поліцейських, і відділ боротьби зі злочинами на ґрунті гендерної дискримінації розслідує цю справу, і ми звільнимо винних, а також гарантуємо безпеку всіх поліцейських дільниць міста», — зазначив Камран.

Батько дівчини розповів, що донька вийшла з дому вдень і довго не поверталася. Перехожий сказав родині, що поліцейський у цивільному забрав її на мотоциклі. Близько 21:00 родина поспішила до відділку, але там дізналася, що дівчина вже вдома. Коли батько повернувся, вона плакала.

Цей випадок — частина ширшої проблеми. У Пакистані більшість сексуальних злочинів проти жінок залишаються нерозкритими через замовчування родин, недовіру до постраждалих і недосконалу систему правосуддя. Лише за перші шість місяців 2026 року поліція Пенджабу зареєструвала 20 114 злочинів проти жінок, зокрема 4446 зґвалтувань. Для порівняння: за весь 2025 рік таких випадків було 41 358, а зґвалтувань — 8553.

Якщо ви або ваші близькі зіткнулися з насильством, важливо знати: ви не самотні, і звернення до правоохоронців або профільних організацій може врятувати життя. Не мовчіть — це перший крок до справедливості.

Читайте також