Feme.ua

Ярослава Руденко: «Фольклорна українська пісня – це моя душа. Це душа нашого народу, всієї України»Ярослава Руденко

Співачка Ярослава Руденко – одна з небагатьох виконавців, хто популяризує українські народні пісні. Заслужена артистка України,
солістка Національної філармонії та ансамблю Збройних Сил України, лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів і фестивалів, титулована на звання «Людина року» — це все в собі об’єднує ця молода й талановита дівчина.

Feme.ua вирішив більше дізнатися про творчість та життя співачки Ярослави, а також детальніше поговорити про надбання нашого народу – українську пісню.

Як народилася Ваша любов до музики?

Я народилася у простій українській родині. Мама мене і сестричку виховувала одна. Вона працювала вчителем у школі. Тому я із самого раннього дитинства добре вміла вправлятися із будь-якою сільською роботою. А в селі нічого і ніщо не обходилося без української народної пісні. В полі, в оселі, на святки, просто для душі.

Співати мене навчила моя прабабуся Агапія. З 4-х років я вже співала із бабусями на нашій сільській вулиці. Та, власне, у мене вся родина дуже співуча. Дідусь із бабусею такі талановиті! І співають, і на різних інструментах грають. До речі, минулого року я відзняла відеокліп на пісню «Батько та мати», головну роль в ньому зіграли дідусь із бабусею. Мама теж має гарний голос. Пам’ятаю, колись в нашому селі взимку всі збиралися у клуб на репетиції. Співали пісень, готували різні концерти! І тоді я дуже пишалася своєю мамою, бо вона співала соло в хорі. А для мене, ще дитини, це було щось неймовірне!

Чому саме фольклор і народна пісня?

Я не вперше кажу людям, що мені треба було народитися на років 150 раніше. Тоді, коли вся Україна співала. Коли в кожній родині звучали наші фольклорні пісні, шанувалися традиції. Я себе не можу уявити в іншому стилі. Фольклорна українська пісня – це моя душа. Це душа нашого народу, всієї України. Я не тільки співаю пісні, а і збираю їх по всій країні. І з кожною поїздкою приємно дивуюся, яка багата наша культура, наш спадок!

Не задумались перевтілитися в естрадну поп-співачку?

Мені неодноразово наголошували, що мій стиль, мої пісні – не модні. А я їх ніколи не слухала, завжди йшла до своєї мети! І знаєте, саме в ті моменти, коли я опинялася в замкненому колі, тільки народна пісня мене оживляла, давала силу. Не дарма, наші предки співали пісню не тільки, коли було весело, а і коли дуже сумно, тяжко. І як говорила моя прабабуся: — «Ото заспіваю пісню, та таку жалібну… то і зразу легше, світ ніби розвиднюється!» До речі моя прабабуся прожила 102 роки! І коли у неї запитували рецепт довголіття, вона відповідала: «Пісня!»

Відомо, що наші українські пісні співати найскладніше. Виконання якої композиції для Вас є вокальною «гордістю»?

Кожна пісня – це скарб, діамант, а кожен діамант потрібно шліфувати, так і пісні. Чим більше артист працює над своїм репертуаром, вкладає у виконання душу, тим пісня живіша, правдивіша, а значить, буде улюбленою як виконавцю, так і слухачам.

Ярослава Руденко

Що відрізняє «українську пісню» від усіх інших?

Українські пісні дуже мелодійні, солов’їні! Вони оспівують біль і радість нашого народу. Недарма говорять: «Якщо хочеш дізнатися правдиву історію свого народу, послухай його пісні.» Ми маємо дуже великий культурний спадок. Це і жартівливі пісні, ліричні, веснянки, щедрівки, колядки, купальські, троїцькі, обрядові пісні. І всі вони різні, кожна має свою значущість та оригінальність.

У вашому репертуарі є пісня «Чому дівки не йдуть заміж». Як ви особисто ставитися до поняття «заміжжя», та чи зайняте ваше серце на даний момент?

Я заміжня вже 5 років. Мій чоловік не із мистецьких кіл. Він працює у Службі Безпеки України, а також очолює Фонд підтримки Національної безпеки України. До того ж мій земляк! Я народилася у Гребінківському районі, а він із Семенівського. Ми маємо лідерські характери і той міцний український ген борця та патріота. Моя мама каже сміючись: «Це ж добре, що тебе, Ярославо, Григорій Васильович у жінки взяв! А то б ніхто не наважився тобі освідчитись!» Може і так! Я дуже вимоглива і вперта. Якщо щось надумаю робити, то ніколи не зупинюсь. То і чоловіків поважаю тих, які працьовиті. От я зараз працюю на трьох роботах: солісткою у Національній філармонії України, солісткою в ансамблі Збройних Сил, викладаю в Університеті та навчаюсь в аспірантурі. Всі цікавляться, коли я встигаю робити хатню роботу. Вночі! Думаєте у мене є куховарка чи гувернантка? Нема і не буде!!! Я люблю робити і хатню роботу і їсти варити! От запитайте у моїх друзів, які я столи накриваю зі смачних, вишуканих страв!

Як Ви доглядаєте за собою? Розкажіть про свої секрети краси (догляд за обличчям, волоссям, фігурою).

Я як співачка розумію, що треба себе завжди тримати у формі. Тому регулярно відвідую косметолога, перукаря, активно займаюсь плаванням та ходжу у спортзал.

Що Вас надихає на творчість?

Мене натхнення ніколи не полишає. Я постійно вся у ідеях, цілях. Але основним джерелом, де я черпаю енергію – це моя рідна полтавська земля! Дуже люблю природу, щирих, добрих людей!

Чи є у Вас які-небудь ритуали перед виходом на сцену?

Тільки молитва! Я не ходжу до медіумів за якимись речами, не звертаюсь за допомогою. Наш захист – це наша молитва.

Хто придумує для Вас сценічні костюми та образи?

Весь час мій концертний образ вигадувала я і моя мама. А у 2020 році мені пощастило співпрацювати із відомими українськими дизайнерами: Світланою Теренчук та Оксаною Полонець, а концертні аксесуари замовляю у Наташі Гордополової та Тані Гладких.

Ярослава Руденко

Я знаю, що у Вас буде концерт 7-го квітня у Національній Філармонії. Розкажіть про нього.

7 квітня цього року в Колонному залі Національної філармонії України відбудеться мій сольний концерт «Благословенна у віках…». Оскільки 7 квітня велике свято – Благовіщення, тому власне і така назва концерту.

Нині Україна перебуває у вогні, гинуть наші побратими, і всі ми, як ніколи чекаємо благої вісті, довгоочікуваного миру! А наша рідна земля, Україна – благословенна у віках, і її народ благословенний, тому ми переможемо та піднімемось із колін!!!

У концерті візьмуть участь:
Академічний оркестр народної та популярної музики Національної радіокомпанії України, Художній керівник та головний диригент – МИХАЙЛО ПІКУЛЬСЬКИЙ та Фольклорний ансамбль Національної філармонії України – »ВЕСЕЛІ МУЗИКИ». Ведучим концерту стане відомий радіоведучий Національного радіо – ДМИТРО ХОРКІН, а зірковим гостем концерту – ДАВИД КОГАН (Німеччина).

Також планується сюрприз для глядачів – виступ Ярослави із відомим, улюбленим українським гуртом, назва якого не розголошується організаторами.

У фойє Національної філармонії України в день сольного концерту відбудеться виставка відомого українського художника-сюрреаліста Святослава Базюка, який малює чудові картини!

Які Ваші плани на найближчий час?

Планів дуже багато. Планую в цьому році захистити кандидатську роботу та розпочати підготовку сольного концерту в Палаці мистецтв «Україна!»

Показать больше

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *